KNR Bionik

Targi Konik 2021

XVIII Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK 2021

9 i 10 października 2021 roku po raz kolejny zaprezentowaliśmy nasze osiągnięcia na XVIII już edycji Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich Politechniki Warszawskiej KONIK 2021! Targi odbyły się na Stadionie Syrenki w Warszawie i wzbudziły niemałe zainteresowanie wśród odwiedzających. Podczas targów zaprezentowaliśmy między innymi robota MiniRyś oraz manipulator Dobot Magician. Umożliwiliśmy sterowanie obydwu konstrukcji przy pomocy joysticka, co pozwoliło każdemu chętnemu na “dotknięcie świata robotyki”. Podczas Targów miała również miejsce premiera rozgrywki na naszej autorskiej platformie esportowej TwitchGo - stream z rozgrywki można było obejrzeć na monitorze przed naszym stanowiskiem. Zaprezentowaliśmy również przykładowe wykruki powstałe przy użyciu zakupionej w tym roku drukarki 3D. Wiele osób odwiedziło nasze stoisko i pragnęło poznać specyfikę projektów realizowanych w Kole. Zainteresowanym osobom tłumaczyliśmy co wyróżnia nasze Koło i zachęcaliśmy do wzięcia udziału w aktualnie realizowanych projektach. To były świetne dwa dni spędzone w miłej atmosferze i przy pięknej, jesiennej pogodzie! Mamy nadzieję, że zachęciliśmy wielu studentów do zangażowania się w dodatkową działalność na uczelni.

Maciej Radzimirski
Marcin Skrzypkowski